Продавець VAGRO - інтернет-супермаркет сільгосптехніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
21 відгук
ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? ТЕЛЕФОНУЙТЕ - 068 688 44 55 

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Інтернет-супермаркет сільгосптехніки ВАГРО
+380 (68) 688-44-55

Плюси та мінуси зберігання зерна в полімерних рукавах

Плюси та мінуси зберігання зерна в полімерних рукавах

Сьогодні дедалі більше фермерських господарств та елеваторів використовують технологію зберігання зерна у поліетиленових рукавах. А ті, хто ще не почав використовувати цю технологію, придивляються до неї і ставлять питання у профільних групах у соцмережах. Я довгий час займалася підприємствами, які одні з перших почали зберігати зерно кукурудзи в «рукавах», тому є розуміння цих процесів. Хочу трохи «розгорнути» цю тему та розповісти про плюси та мінуси технології зберігання в силобігах.

Зерно всередині «дихає», відбувається процес біосинтезу, що запобігає розвитку грибкових суперечок. Але тут має бути виконана одна умова – при закладанні показники зерна мають відповідати вимогам стандартів.

Якщо показник вологості перевищує норму, то час зберігання скорочується, і збільшується періодичність лабораторного контролю.

Лабораторний контроль регулює «Інструкція щодо технології зберігання зерна в зерносховищах із застосуванням полімерних зернових рукавів», затверджена Міністерством АПК. 04.02.2011 №10 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 09.02.2011 р. за N 176/18914. Але контроль необхідно проводити згідно зі схемою техно-хімічного контролю, якщо вона у вас є.

Періодичність встановлюється відповідно до вимог ГОСТ на кожну культуру. Також треба враховувати, з якою вологістю зроблена закладка зерна, як підготовлена ​​площа під рукавом. Ці фактори також впливають на періодичність лабораторного контролю.

Майданчики (грунт, бетон, асфальт тощо) під рукавом для зберігання зерна повинні бути достатньо рівними, щоб не збиралася дощова або тала вода. Якщо майданчик нерівний, то є ризик нерівномірного розподілу зерна всередині мішка. Це може призвести до накопичення вологи, конденсату, і, в результаті, до розвитку суперечок грибів та процесу самозігрівання зерна.

Також не повинно бути гострих предметів, які можуть пошкодити рукав: соломи, що стирчить, гострого каміння або гілок дерев. Будь-які порізи порушать герметичність рукава. В цьому випадку в рукав можуть потрапити повітря, волога, комахи та гризуни.

Будь-які порізи рукава дадуть доступ кисню, який порушить внутрішній баланс, тому при відборі проб для лабораторного контролю отвори потрібно закладати щупом, заклеїти скотчем або спеціальною стрічкою.

У рукавах можна зберігати зерно як кормового, і харчового призначення. Потрібно врахувати, що згідно з вимогами НАССР, заборонено проводити фумігацію зерна, а за даного способу зберігання не передбачається проведення фумігації, за умови, що зерно перед закладкою ретельно перевіряється на наявність шкідників. У рукавах немає умов розвитку шкідників, якщо зерно не заражене.

Полімерні рукави

Якщо буде дотримано всіх умов закладки («чисте та здорове зерно», проведений лабораторний контроль, показники відповідають вимогам НД), то зерно зберігатиметься, практичні до збирання нового врожаю.

Недоліки зберігання зерна у рукавах

Є, звичайно, у такому способі зберігання та свої мінуси. Починаються вони з додаткових витрат - для завантаження полімерних рукавів потрібне спеціальне обладнання (машини). Якщо такого обладнання у господарстві немає, його потрібно буде купити чи орендувати. У розпал сезону прибирання це не завжди просто.

Для завантаження та розвантаження рукавів будуть потрібні додаткові трудовитрати. Також зберігання в мішках вимагає трудовитрат на періодичний контроль та облік стану зерна в них.

Зерно, що зберігається в рукавах, більш схильне до впливу погодних умов, порівняно із зерном, яке зберігається в підлогових складах або в силосах. Особливо це стосується екстремальних погодних умов.

Зерно в рукавах може бути пошкоджене шкідниками та комахами. Тому вона потребує спеціальних заходів та постійного контролю. Відповідно до вимог НАССР, потрібно розробити ППУ «Боротьба з гризунами» та інструкцію. Окремо необхідно зробити план пасток, але він має входити до загального плану. Відповідно, у елеватора чи господарства збільшується кількість пасток, зростає кількість викликів компанії, яка займається боротьбою з гризунами та їх утилізацією.

Потрібно проводити процедуру вхідного контролю, щоб керувати вологістю, температурою, грибками і комахами, тобто. збільшується кількість проб, періодичність контролю і т.д.

Рукав для зберігання зерна використовується лише один раз. Як тільки він буде розрізаний для вилучення з нього зерна, рукав необхідно належним чином утилізувати (з огляду на процедуру НАССР).

Ну і якщо зерно буде дуже вологим, то я не рекомендую довго зберігати, будуть великі втрати.

Ось такі короткі поради щодо зберігання зерна у полімерних рукавах.

Світлана Фесенко https://elevatorist.com/blog/read/558-plyusyi-i-minusyi-hraneniya-zerna-v-polimernyih-rukavah

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner